@iransoftlearning


جهت دانلود رایگان اولین نرم افزار اندروید (اپلیکیشن) روزشمار دفاع مقدس بر روی این لینک یا تصویر زیر کلیک کنید


مرکز آموزش نرم افزار

خرید پستی / اینترنتی نرم افزار سیستم عاملهای کارت هوشمند
خرید پستی / اینترنتی نرم افزار سیستم عاملهای کارت هوشمند
شناسه نرم افزار 4094
دسته بندی : کاربردی،مشترک
 اضافه به سبد خرید

کانال مرکز نرم افزار ایران
توضیح: نرم افزارهای زیرمجموعه اتوماسیون (خودکارسازی) معمولا فاقد قیمت بوده و لینک خرید پستی آن ها فعال نمی باشد. جهت دریافت اطلاعات و خرید این نرم افزارها می توانید به صورت تلفنی هماهنگ نمایید.

نرم افزار یا سیستم عامل کارت که به اختصار Mask نامیده می شود، عملیات مربوط به برقراری ارتباط میان سخت افزار تراشه روی کارت و دنیای بیرون را از طریق کانالهای استاندارد فراهم می کند. کانال ارتباطی با Mask از طریق ارسال فرامین مشخص و دریافت پاسخ های لازم فراهم می شود در واقع نقش Mask در یک کارت هوشمند،‌ همانند نقشی است که سیستم عامل در یک کامپیوتر شخصی ایفا میکند.
فرامینی که از طریق آنها می توان با Mask ارتباط برقرار کرد، به دو دسته استاندارد و اختصاصی تقسیم می شوند. در بخش فرامین استاندارد، کلیه فرمانها در قالبهای استاندارد به کارت ارسال می شوند و کارت هم پاسخ لازم را در همان قالبهای استاندارد برمی گرداند. قالب مربوط به این فرامین، توسط مؤسسات استاندارد تعیین شده و از سوی سازندگان کارتها و کارتخوانها هم رعایت می شوند.
در بخش فرامین اختصاصی، تولید کنندگان Mask ، هرکدام به صورت دلخواه فرامین اختصاصی خود را جهت انجام عملیاتهای ویژه پیاده سازی کرده و آنها را در اختیار خریداران قرار نمی دهند. معمولأ این دسته از فرامین برای مسائل امنیتی و انجام عملیاتهای ویژه استفاده می شوند.
نحوه انتقال Mask بر روی کارت به دو صورت ثابت و پویا می باشد. در شکل ثابت، در زمان تولید تراشه در کارخانه سازنده، نرم افزار Mask روی ROM و یا PROM بارگذاری می شود و بعد از نصب، دیگر قابل تغییر نیست.
در شکل پویا نرم افزار Mask بر روی Flash Memory و یا E2Prom موجود در تراشه بارگذاری می شود و در صورت ارائه کلیدهای امنیتی لازم می توان این نرم افزار را بدون محدودیت خاصی بارها بر روی کارت بارگذاری نمود. واضح است که این عملیات در هر محیطی، حتی خارج از کارخانه سازنده Mask هم قابل انجام خواهد بود.


شماره ثبت انفورماتیک:-


پرسش ها، دیدگاه ها و نظرات شما پیرامون این محصول نرم‌افزاری

نام شما
پست الکترونیک
پرسش ها، دیدگاه‌ها و نظرات شما
پرسش امنیتی
(تشخیص انسان از ماشین)
دوازده منهای دو؟کانال مرکز نرم افزار ایران